<

Klomptgoed The Achterhoek

The Achterhoek

Every year a lot of tourists visit The Achterhoek, the amount still growing. No wonder, we are only 40 minutes away from Arnhem! There are quite a lot internetpages about this area, at most of them you will have the option to read in German. Almost none of them have the choice to read in English?! How weird is that. Of course you can translate everything with Google Translate yourself, hoping that the information still makes sense. I can imagine that it’s hard for foreigners to find the right internetpage in Dutch, hoping it will give you the information you’re looking for.

Wel stop looking! Klomptgoed is here to help you. On my internet site I will try to tell you everything you’ll need to know about The Achterhoek, with beautiful photographs I took myself. I am a official certified Hostess of the Area Oost Gelre. 

 

About Neede

Neede is a village in the municipality Berkelland. It is situated on the old trade route between Deventer in Holland and Vreden in Germany. In 1927 on the 1st of june Neede was struck by a hurricane, also known as the ‘Cyclone of Neede’. This was only two years after the hurricane in Borculo, this time even worse and more destructive.

Neede had a lot of stone factory’s and was very important for the textile industry. In 1903 the village opened a marmalade factory. Until the Great Depression in Europe (1929-1939) a lot of people from The Achterhoek worked in this international prominent factory. There worked about 80 people all year round, in the fruit-season almost 200! Most of the marmalade was exported. In 1939 the factory was demolished, nevertheless Neede is still famous for the National Marmalade Market (about 130 booths) every year in august. They will choose a ‘Marmalade Queen’ and organize the competition for the best marmalade producer in the Netherlands. www.jammarkt.nl

In Neede you will also find The Dutch Mill, a corn-mill. It is located on a 34,6m high hill which is called the Needse mountain. This hill is a push-moraine, formed in the glacial periode. During excavations they found a jaw of a forest elephant! This type of elephant could reach a height of 4,5m and was therefore even bigger than a mammoth. The fossils can be seen in Museum the Scheper in Eibergen. www.museumdescheper.nl

 

De Achterhoek

Elk jaar bezoeken veel toeristen de Achterhoek, de hoeveelheid groeit nog steeds. Geen wonder, we zijn slechts 40 minuten verwijderd van Arnhem! Er zijn nogal wat internetpagina's over dit gebied, bij de meesten heb je de mogelijkheid om in het Duits te lezen. Bijna geen van hen heeft de keuze om in het Engels te lezen ?! Hoe raar is dat. Natuurlijk kun je alles zelf vertalen met Google Translate, in de hoop dat de informatie nog steeds steek houdt. Ik kan me voorstellen dat het voor buitenlanders moeilijk is om de juiste internetpagina in het Nederlands te vinden, in de hoop dat het je de informatie zal geven waarnaar je op zoek bent.

 

Over Neede

Neede is een dorp in de gemeente Berkelland. Het is gelegen aan de oude handelsroute tussen Deventer in Nederland en Vreden in Duitsland. In 1927 werd op 1 juni Neede getroffen door een orkaan, ook wel bekend als de 'Cyclone of Neede'. Dit was slechts twee jaar na de orkaan in Borculo, deze keer nog erger en destructiever.

Neede had veel steenfabrieken en was erg belangrijk voor de textielindustrie. In 1903 opende het dorp een marmeladefabriek. Tot de Grote Depressie in Europa (1929-1939) werkten veel mensen uit de Achterhoek in deze internationale toonaangevende fabriek. Er werkten ongeveer 80 mensen het hele jaar door, in het fruitseizoen bijna 200! Het merendeel van de marmelade werd geëxporteerd. In 1939 werd de fabriek gesloopt, maar Neede is nog steeds elk jaar in augustus beroemd om de National Marmalade Market (ongeveer 130 hokjes). Ze kiezen een 'Marmalade Queen' en organiseren de wedstrijd voor de beste marmelade-producent in Nederland. www.jammarkt.nl

In Neede vindt u ook The Dutch Mill, een korenmolen. Het is gelegen op een 34,6 m hoge heuvel die de berg Needse wordt genoemd. Deze heuvel is een stuwmorene, gevormd in de ijstijd. Tijdens opgravingen vonden ze een kaak van een bosolifant! Dit type olifant kon een hoogte van 4,5 m bereiken en was daarom zelfs groter dan een mammoet. De fossielen zijn te zien in Museum de Scheper in Eibergen. www.museumdescheper.nl

 

Wel stop met kijken! Klomptgoed is er om u te helpen. Op mijn internetsite zal ik proberen u alles te vertellen wat u moet weten over De Achterhoek, met prachtige foto's die ik zelf heb gemaakt. Ik ben een officiële gecertificeerde gastvrouw van de streek Oost Gelre.

Details

Datum
10 november 2018